The student news site of Greenwood High School

The Daily Chomp

Warren East Raider Classic: Track and Field


Hang on for a minute...we're trying to find some more stories you might like.


Email This Story






Girls 4×800 Meter Relay: 3rd place

Madi Daniels 10

Hope Leeper 11

Lynda Scannell 11

Kelsey Dinning 11

Boys 4×800 Meter Relay : 5th place

Benito Valero 11

Kareem Mitchell 12

Walker Goshorn 10

Desmond Barnett 12

Girls 100 Meter Hurdles:

Abbie Turley 11: 7th place

Boys 110 Meter Hurdles:

Image result for first place blue ribbon png transparentAj Anthony 12: 1st place

 

Mason Wilson 10: 6th place

Girls 100 Meter Dash:

Rose Mary Jackson 12: 8th place

Girls 4×200 Meter Relay: 5th place

Farley Wood 12

Grace Drexel 9

Maiah Cisco 9

Callie Strode 8

Boys 4×200 Meter relay: 5th place

Luke Rios 9

Brock Aspley 10

Luke Baker 10

Kareem Mitchell 12

Girls 1600 Meter Run:

Jessie Strode 10: 8th place

Boys 1600 Meter Run:

Kyle Heltsley 11: 6th place

Walker Goshorn 10: 8th place

Girls 4×100 Meter Relay: 3rd place

Farley Wood 12

Callie Strode 8

Kennedy Davis 9

Rose Mary Jackson 12

Boys 4×100 Meter Relay: 5th place

Brock Aspley 10

Luke Baker 10

Connor Hartis 1o

Eric Sanchez 9

Girls 400 Meter Dash:

Rose Mary Jackson 12: 5th place

Boys 400 Meter Dash: 

Image result for first place blue ribbon png transparent

Kareem Mitchell 12: 1st place

 

Girls 300 Meter Hurdles:

Abbie Turley 11: 8th place

Boys 300 Meter Hurdles:

Mason Wilson 10: 7th place

Boys 800 Meter Run:

Walker Goshorn 10: 8th place

Boys 200 Meter Dash:

Hunter Hawkins 9: 4th place

Girls 3200 Meter Run:

Jessie Strode 10: 6th place

Lilli Debord 9: 8th place

Boys 4×400 Meter Relay: 5th place

Luke Rios 9

Owen Allison 9

Connor Hartis 10

Will Sanders 9

Girls High Jump:

Rose Mary Jackson 12: 6th place

Boys High Jump:

Aj Anthony 12: tied for 7th place

Girls Pole Vault:

Victoria Bucklew 11 and Lynda Scannell 11: tied for 4th place

Boys Pole Vault:

Mason Wilson 10: 5th place

Mason Allison 9: 6th place

Owen Allison 9: 7th place

Girls Long Jump:

Ivy Hunt 10: 7th place

Boys Triple Jump:

Hunter Hawkins 9: 7th place

Girls Discus Throw:

Carly Miller 10: 7th place

Boys Discus Throw:

Image result for first place blue ribbon png transparent

Chaz Zickus 10: 1st place

 

Josh Clemons 11: 6th place

Girls Shot Put:

Carly Miller 10: 6th place

Boys Shot Put:

Jacob Ellis 10: 6th place

Adapted Shot Put:

Image result for first place blue ribbon png transparent

Madison Duncan 12: 1st place

 

GIRLS TEAM SCORE: 6th place, 54 points

BOYS TEAM SCORE: 4th place, 77.50 points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Print Friendly

Leave a Comment

If you want a picture to show with your comment, go get a gravatar.




The student news site of Greenwood High School
Warren East Raider Classic: Track and Field